Sigorta Fiyatları 2015 Yılında Nasıl Olacak?

Hayattaki risklere karşı bir güvencenizin olması önemlidir. Çünkü güzel olaylar kadar olumsuz durumların yaşanması da hayatta mümkündür. Bu olumsuz durumların yaratacağı maddi harcamalar cebinizden çıktığında oldukça yıpratıcı bir süreç geçirmiş olacaksınız.

Halbuki sigorta yaptırdığınızda bu masrafların büyük bir kısmı üzerinizden kalkacak ve rahat edeceksiniz. Aniden rahatsızlanma durumunda yeterince maddi bir birikiminiz yoksa zor durumda kalırsınız. Sigortanız varsa eğer masrafları nasıl ödeyeceğinizin sıkıntısını yaşamaz, zaten zor olan olumsuz durumun etkilerinin yanında maddi açıdan da yıpranırsınız.

Unutmayın ki sigortanız olmadan ödeyeceğiniz maddi bedeller sigorta priminin çok üzerinde olabilir. Sigorta fiyatlarının 2015 yılında nasıl olacağı ile ilgili derlediğimiz yazıya göz atmanızı öneririz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Sigorta Fiyatları Neye Göre Değişir?

  • Trafik sigortasının limit ve teminatları standarttır. Fakat kasko ve özel sağlık sigortasında ek teminatlar vardır. Satın alınan teminatlara göre sigorta primleri de değişmektedir. Bu amaçla gerek duyulmayan teminatlara poliçede yer verilmemelidir.
  • Sigorta satın alırken bazı indirimler de istenilebilir. Bu indirimler doğrultusunda sigorta fiyatları değişir. Örneğin kasko indirimleri ile ilgili “Hangi Kasko İndirimi Size Uygun?” yazımızı inceleyebilirsiniz.
  • Araç sahibinin ve aracın özellikleri, trafik ve kasko sigortası fiyatlarını etkiler. Araçta bulunan orijinal aksesuarlar hariç sonradan ekletilen ek aksesuarlar için ayrı teminat alınması gerekir. Bu durum da kasko fiyatlarını etkiler.
  • Sigortalının yaşı, cinsiyeti, mevcut sağlık durumu, geçmişte yaşadığı hastalıklar, geçirilen hastalıkların boyutları vs. özel sağlık sigortası fiyatları üzerinde değişiklik yapar.
  • Trafik sigortası poliçesinin zamanı geldiğinde yenilenmesi trafik sigortası fiyatlarını etkiler. Poliçe yenileme gününü aklınızda tutmak zorunda kalmamak için poliçe vade hatırlatma formunu doldurun, biz size hatırlatalım.
  • 2015 yılında trafik cezalarına zam yapıldı. Ayrıca trafik cezası alanların sigorta primleri de yüksek olacak. Zaten hasarsızlık indirimi de kaybolacağı için sonuç olarak oldukça fazla prim ödemek durumunda kalınacak. Trafik kurallarına uyan sürücülerin artması için yapılan bu uygulama ile ilgili “Trafik Cezası Zamları, Yeni Yılda Trafik Sigortası Fiyatlarını Nasıl Etkileyecek?” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hayatta risklerle karşılaşarak kayıplar yaşamadan önce sigorta satın alın. En uygun sigorta fiyatları için Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL