Sigorta Rehberi


2018 Ehliyet Alma Şartları Neler?

Ehliyet alma şartları 2018 yılı için nelerdir? Ehliyet sahibi olmak için hangi şartları taşımak gerekiyor? Hangi ehliyet grubu için hangi şartlara sahip olunmalı? gibi soruların cevaplarını yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz. Ehliyet işlemleri için yapılan yeni düzenlemede ilk dikkati çeken konu, işlemlerin yapılacağı birimin değişmesi oldu. Düzenleme ile birlikte ehliyet işlemleri artık Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne bağlandı. Ehliyet alma sürecinde; sürücü kursuna katılma, iki aşamalı sınavdan geçme, Nüfus Müdürlüklerinden randevu alarak ehliyet başvurusunda bulunma olmak üzere belirli süreçler var. Sürücü […]

Devamını Oku

2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta şirketleri Sigortam.net ile anlaşmalıdır. Sigortam.net’ten kasko hesaplama yaparak adımları kolayca geçebilir, şirketlerin kasko fiyatları hakkında bilgi alabilir, karşılaştırır ve bütçenize en uygununu kolayca satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlarla kasko sigortası yaptırarak hem kendinizi hem de aracınızı güvence altına almış olursunuz. Zorunlu trafik sigortası, karşı tarafı ve üçüncü kişileri korurken kasko sigortası, sizi korur. Bu sayede bir kaza sonrasında aracınızın hasarını öder ve maddi açıdan sıkıntı yaşamamanızı sağlar. Kaza sırasında eğer kasko sigortanız yoksa maddi açıdan […]

Devamını Oku

2018 Öne Çıkan Trafik Cezaları ve Yaptırımları

Trafik cezalarının ödenmesi konusunda ise sürücülere önemli bir kolaylık sağlandı. Trafik cezası kesilen sürücüler, cezalarını ilk 15 gün içerisinde öderlerse tutar üzerinden %25’lik bir indirim kazanıyorlar. Sürücülerin ceza tutarlarını ödeme gününü geciktirmeleri halinde ise %5’lik bir gecikme zammı eklenerek ceza ağırlaştırılır. Siz de trafik cezanızın olup olmadığını öğrenerek en kısa zamanda ödemenizi yapın ve indirim seçeneğinden yararlanın. Trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, Plakadan Araç Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır? içeriğini inceleyebilirsiniz.   2018 Trafik Cezaları ile İlgili Öne Çıkanlar 2018 […]

Devamını Oku

Bütçe Dostu Kasko ve Trafik Sigortası için Öneriler

Aracınızın kasko ve trafik sigortası primleri moralinizi bozmasın. Bütçe dostu bir araç sigortasına sahip olmak istiyorsanız bu önerileri dikkate alın.  

Devamını Oku

Kasko Yaptırmanın Önemi Kış Aylarında Artıyor

Kasko yaptırmak yılın her döneminde sürücüler için oldukça kritik, ancak kış aylarında kasko poliçesinin önemi bir adım daha öne çıkıyor diyebiliriz.

Devamını Oku

Avantajlı Kasko Sigortası için Yol Haritası

Bütçeniz ve otomobiliniz için hem fiyat hem de teminat açısından avantajlı bir kasko sigortasına sahip olmanızı sağlayacak yol haritasını açıklıyoruz.

Devamını Oku

Sigortacılar Kasko Fiyatları için Uyarıda Bulundu

Kurdaki beklenmeyen artışın başta kasko olmak üzere araç sigortalarını olumsuz yönde etkileyebileceğini vurgulayan sigortacılar araç sahiplerini uyardı.

Devamını Oku

Aralık 2016’nın ÖTV Farksız Otomobil Kampanyaları

Otomobil markaları ÖTV farksız Aralık ayına özel sıfır otomobil kampanyalarını açıkladı. 2016'nın son fırsatını kaçırmamak için bu kampanyalara göz atın.

Devamını Oku

2016’nın Son Verileri Kasko Fiyatları için Ne Söylüyor?

Kasko sigortasındaki son açıklanan veriler fiyat tartışmalarına neden oldu. Peki 2016'da kasko fiyatları genelinde son durum ne oldu?

Devamını Oku

Sigorta Nedir, Sigorta ile İlgili Bilinmesi Gereken Kavramlar Nelerdir?

Sigorta, sigortalının sigorta şirketine ödediği prim karşılığında çeşitli risklere karşı kendisini güvence altına almasıdır. Bir bakıma toplamsal dayanışma sistemidir.

Devamını Oku

Aracınızı Dar Kapsamlı Kasko ile Uygun Fiyatlara Güvenceye Alabilirsiniz

Aracınızın ve bütçenizin güvenliğini dar kapsamlı kasko sigortası ile çok daha uygun fiyatlara sağlayabilirsiniz.

Devamını Oku

Hibrit Araba Nedir ve Nasıl Çalışır?

Türkiye'de de ilgi görmeye başlayan hibrit arabalar ile ilgili merak edilenleri derledik. Peki nedir bu hibrit arabalar? İşte tüm detaylarıyla hibrit teknolojisi.

Devamını Oku
Daha Fazla Göster