Sigorta Şirketlerinin 2015 Sigorta Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Sigorta ne yazık ki bir riskle karşılaşılmadan önce akla getirilmiyor. Risk durumunda birçok maddi kayıp verdikten sonra sigortanın önemi anlaşılıyor. Halbuki öncesinde önlem alınsa bu kayıplar yaşanmayacak ya da bu durumdan en az etkileneceksiniz.

Örneğin büyük bütçelerle aldığınız arabanız kaza durumunda hasar aldığında birçok masrafınız çıkacaktır. Bunun yanında kazada sizin de yaralanmanız mümkün. Bu durumda da büyük sağlık masraflarınız çıkabilir.

Bu noktada sigorta masrafların büyük bir kısmını karşılayarak maddi olarak zorlanmanızı önler. Bu bakımdan düşünüldüğünde küçük primler ödememek için sigorta yaptırmaktan kaçınmak aslında büyük masraflarla karşılaşmanız demektir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Satın aldığınız sigorta poliçesi kadar sigorta şirketleri de oldukça önemlidir. Çünkü poliçe süreniz boyunca şirketinize ihtiyaç duyarsınız. Sigorta ile ilgili tüm sıkıntılarınızda, sorularınızda ve hasar ödemelerinde sigorta şirketiniz hep yanınızda olmalıdır. Bu açıdan bakıldığında şirket araştırmaları yapmadan en ucuz fiyat sunan şirketi seçmek doğru olmayacaktır. Çünkü ucuz fiyat sunan her şirket doğru şirket değildir. Yeni açılmış ve maddi hedeflerini tutturamayıp kapanmakta olan bir şirket ucuz fiyat sunabilir. Ya da poliçe teminatları gerekli olan teminatları içermiyor olabilir.

Sigorta şirketlerinin 2015 sigorta fiyatlarını değiştiren belli başlı nedenler vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir:

Sigorta Şirketlerinin 2015 Sigorta Fiyatlarını Değiştiren Kriterler
 

 • Satın aldığınız poliçe teminatları sigorta fiyatlarını değiştirir. Ek teminatların ek ücretleri vardır. Ne kadar fazla ek teminat eklenirse poliçe fiyatı da bu doğrultuda artar. Dolayısıyla bu durumda gerçekten ihtiyaç duyacağınız teminatları satın almanız önemlidir.
   
 • İstenilen indirimler sigorta fiyatlarını değiştirir. Örneğin kasko sigortasında muafiyet ya da tek sürücü indirimi gibi.
   
 • Araç sahibinin ve aracın özellikleri, ek aksesuarları kasko fiyatlarını etkiler.
   
 • Sigortalının sağlık durumu ve yaş, cinsiyet gibi kişisel özellikleri özel sağlık sigortası fiyatlarını etkiler.
   
 • Trafik sigortasında poliçenin zamanında yenilenmesi, hasarsızlık indirimi gibi durumlar trafik sigortası fiyatlarını değiştirir.

Sigortam.net Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleri ile anlaşmalıdır. Sigorta şirketlerinin en uygun fiyatlarına ulaşmanız için tek yapmanız gereken sigorta sorgulama yaparak online teklif almak ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 aramak.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL