• 7/24 bizi arayabilirsiniz,
  • 0850 250 2400

Sigortanın Önemi

07 Şubat 2012
Sigorta, ileride ortaya çıkabilecek risklerin  şimdiden garanti altına alınmasını sağladığından,  hayatın akışı içerisinde zaman zaman ortaya çıkan endişelerinizin büyük bir bölümünü bu yolla giderebilirsiniz.
 
Sigorta, belli bir birikim yapmayı sağladığından hem maddi olarak, hem de verdiği güven duygusu ile manevi olarak rahatlatan bir sistemdir.  Kendinizin, ailenizin ve sevdiklerizin sağlığını, değerli eşyalarınızı ve sahip olduğunuz tüm varlıkları sigortanın güvencesi altına almanız mümkündür. 
 
Evinizle ilgili herhangi bir tehlike durumunu, aracınızın çalınması, kaza yapması gibi olayları veya sağlığınızla ilgili endişelerinizi ilgili türde sigorta ile güvence altına alarak, günlük hayatınızı rahatlatabilir ve yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.
 

Neden Sigorta Yaptırmalıyım?

 
Risk, geleceğe yönelik bir kavramdır ve gelecek de belirsizliklerle dolu olduğundan, zarar veya kayıp durumuna yol açacak bir olayın meydana gelme olasılığı her zaman mevcuttur.
 
 
Sigortanın faydaları bu noktada ortaya çıkmaktadır. Öngörülemeyen koşulların yarattığı olumsuz durumlara karşı şimdiden önlem almayı sağlar. Bu önlemleri de şu anki hayat şartlarımızı çok etkilemeden almayı hedefler. Yani ileride oluşabilecek ve büyük bir maddi güç gerektirecek bir olumsuzluk için şimdiden ufak miktarlar yatırmak ve risk gerçekleşirse maddi olarak sıkıntıyı en aza indirmek sigorta sayesinde mümkün olur. 
 
Sigortanın önemi, doğal afetler düşünüldüğünde daha da artmaktadır. Özellikle ülkemiz doğal afetlerle sıkça karşılaştığından, bu konuda değerli varlıklarımızı sigortalamamız önemlidir. Deprem, sel ve diğer doğa olaylarına karşın vakit kaybetmeden gerekli sigortaları yaptırmak, ne zaman gerçekleşeceği belli olmayan bu olaylara karşın her an hazırlıklı olmamızı sağlar.  
 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
 

Sigortacılık Hizmetleri Neleri Kapsar?

 
Sigorta türleri, can ve mal olarak ikiye ayrılabilir. Bunun yanı sıra zorunlu olan ve olmayan sigorta türleri olarak da ayrılabilir. Ülkemizde yaptırılması kanunen zorunlu olan iki tür sigorta vardır. Bunlar Zorunlu Deprem Sigortası ile Zorunlu Trafik Sigortası’dır. Diğer sigorta türleri kişinin tercihine göre yaptırılmaktadır. 
 
Sigortacılık hizmetleri arasında yer alan can sigortaları, insan hayatını ve sağlığını güvence altına alırken, mala yönelik yapılan sigortalar konut,  işyeri, araba, değerli eşyalar gibi varlıkları ve bunlara gelebilecek zararları kapsamaktadır. 
 
Kendimizi ve sevdiklerimizi hem maddi, hem de manevi olarak güvence altına almak için sigorta yaptırmayı ihmal etmeyin. Geleceği çekinmeden beklemek bizim elimizde. 
 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL
 
 
Sigorta hizmetleri hakkında bilgi almak ve sizin için en uygun sigortayı bulmak için Sigortam.net’ten destek alabilirsiniz. 

Okumaya Devam Edin

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

Konut sigortasının kapsamını öğrenerek, evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alın. Ayrıntılar yazımızda.

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Seyahat Sigortası Yaptırmalısınız?

Yurtiçi veya yurtdışı seyahatleriniz sırasında ortaya çıkabilecek hastalık, kaza ve bagaj kaybolması gibi riskleri seyahat sigortası ile güvence altına alabilirsiniz.