Yeni Kredi Kart Taksit Düzenlemesi için Son Günler! | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yeni Kredi Kartı Taksit Düzenlemesi için Son Günler!

Yeni Kredi Kartı Yasası ile kredi kartı kullanıcıları için farklı bir dönem başlıyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) giderleri azaltmak için kredi kartı alışverişlerine taksit sınırlaması getirdi. Kredi kartı ödemelerinde değişiklik, 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren başlayacak.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’nun Resmi Gazete ’de yer alan ‘Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliği’nde: “Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dahil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi 9 ay’ı geçemez. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon ve kuyumla ilgili harcamalar ile yemek, gıda ve akaryakıt alımlarında taksit uygulanamaz.”

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

1 Şubat 2014 tarihinden itibaren endüstriyel/bireysel yangın ile kasko ve endüstriyel oto kaza branşlarında belirtilen tarihten itibaren taksitli kredi kartları ile en fazla 9 taksit olarak poliçe üretimi gerçekleştirilecektir.

Daha önce 10-11-12 taksit ile alınabilen sigorta poliçelerinde en fazla taksit sayısı yasal olarak 9 taksit ile sınırlandırılmış olacak ve daha fazla taksit sunulamayacak. 31 Ocak’a satın alınacak poliçelerde ise eğer sigorta şirketinin banka anlaşmaları kapsamında var ise, daha fazla taksit sunulabilecek.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Eğer poliçe vadeniz yakınsa 9 taksit uygulaması başlamadan hemen ihtiyacınıza en uygun kasko sigortası ve zorunlu trafik sigortasına Sigortam.net üzerinden satın alın. Sigorta uzmanlarımıza danışmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 bizi arayın.


Benzer İçerikler

Eşdeğer Parça Sertifikası Zorunlu Olacak!

1 Haziran 2015'ten itibaren eşdeğer parça sertifikası zorunlu olacak. Genelge şartlarına göre birçok önemli hususun da yerine getirilmiş olması gerekiyor.

Devamını Oku

Ray Sigorta’dan Yeni Kasko Sistemi Açıklaması

Ray Sigorta, yeni kasko sistemi ile ilgili bir açıklama yayınladı. Yeni kasko sistemi ne değişiklikler getirecek, sigorta şirketleri değişiklik için hazır mı, sistem tüketiciyi nasıl etkileyecek? 
 

Devamını Oku

En Çok Satılan Araç Listesi

Araba almak isteyip de en çok hangi marka ve modellerin satıldığını merak edenler için araştırdık ve dünyada en çok satın alınan araçların listesini çıkardık. 

Devamını Oku