Yeni Kredi Kartı Taksit Düzenlemesi için Son Günler!

Yeni Kredi Kartı Yasası ile kredi kartı kullanıcıları için farklı bir dönem başlıyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) giderleri azaltmak için kredi kartı alışverişlerine taksit sınırlaması getirdi. Kredi kartı ödemelerinde değişiklik, 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren başlayacak.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’nun Resmi Gazete ’de yer alan ‘Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliği’nde: “Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dahil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi 9 ay’ı geçemez. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon ve kuyumla ilgili harcamalar ile yemek, gıda ve akaryakıt alımlarında taksit uygulanamaz.”

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

1 Şubat 2014 tarihinden itibaren endüstriyel/bireysel yangın ile kasko ve endüstriyel oto kaza branşlarında belirtilen tarihten itibaren taksitli kredi kartları ile en fazla 9 taksit olarak poliçe üretimi gerçekleştirilecektir.

Daha önce 10-11-12 taksit ile alınabilen sigorta poliçelerinde en fazla taksit sayısı yasal olarak 9 taksit ile sınırlandırılmış olacak ve daha fazla taksit sunulamayacak. 31 Ocak’a satın alınacak poliçelerde ise eğer sigorta şirketinin banka anlaşmaları kapsamında var ise, daha fazla taksit sunulabilecek.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Eğer poliçe vadeniz yakınsa 9 taksit uygulaması başlamadan hemen ihtiyacınıza en uygun kasko sigortası ve zorunlu trafik sigortasına Sigortam.net üzerinden satın alın. Sigorta uzmanlarımıza danışmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 bizi arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL