444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yeni Kredi Kartı Taksit Düzenlemesi için Son Günler!

16 Ocak 2014

Yeni Kredi Kartı Yasası ile kredi kartı kullanıcıları için farklı bir dönem başlıyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) giderleri azaltmak için kredi kartı alışverişlerine taksit sınırlaması getirdi. Kredi kartı ödemelerinde değişiklik, 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren başlayacak.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’nun Resmi Gazete ’de yer alan ‘Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliği’nde: “Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dahil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi 9 ay’ı geçemez. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon ve kuyumla ilgili harcamalar ile yemek, gıda ve akaryakıt alımlarında taksit uygulanamaz.”

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

1 Şubat 2014 tarihinden itibaren endüstriyel/bireysel yangın ile kasko ve endüstriyel oto kaza branşlarında belirtilen tarihten itibaren taksitli kredi kartları ile en fazla 9 taksit olarak poliçe üretimi gerçekleştirilecektir.

Daha önce 10-11-12 taksit ile alınabilen sigorta poliçelerinde en fazla taksit sayısı yasal olarak 9 taksit ile sınırlandırılmış olacak ve daha fazla taksit sunulamayacak. 31 Ocak’a satın alınacak poliçelerde ise eğer sigorta şirketinin banka anlaşmaları kapsamında var ise, daha fazla taksit sunulabilecek.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Eğer poliçe vadeniz yakınsa 9 taksit uygulaması başlamadan hemen ihtiyacınıza en uygun kasko sigortası ve zorunlu trafik sigortasına Sigortam.net üzerinden satın alın. Sigorta uzmanlarımıza danışmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 bizi arayın.


Okumaya Devam Edin

Kadınlar Korkmakta Haklıymış!

12 Haziran 2010 Cumartesi
Araştırmalara göre Türkiye’de sigorta yaptırmak için ilk tercihimiz araba oluyor. Türk erkekleri arabalarını her şeyden çok seviyor!

Sigortacılar, 'Sahte Hasarda Kullanılıyor' Gerekçesiyle Yaşlı Araçları Sigortalamak İstemiyor

28 Mayıs 2010 Cuma
‘Eski model araçları ya sigortalamıyorlar ya da yüksek prim istiyorlar' eleştirilerine sigorta şirketleri, sorunun hiç sigorta yaptırmamış kişilerden kaynaklandığını söylüyorlar.

Kasko Sigortalarında Kanuni Değişiklikler

04 Mayıs 2010 Salı
Eskiden sigortalar ihmalden doğan ihlallerde ödemelerini yüzde 100 kesip mahkemelerde hak kazanmakta iken, şimdi müşterilerinin suçlarını ölçüp sadece tek bir payı kesme hakkına sahip olmaktadırlar.