Sigorta Haftası Başladı

Sigorta Haftası bu yıl 27 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında kutlanıyor. Türkiye Sigorta Birliği, Hazine Müsteşarlığı, TOBB ve sigorta sektörünün önemli isimlerinin yer alacağı toplantı ve sempozyumlarda sigorta bilinci ele alınacak.
 

Sigorta Sempozyumu’nda Yeni Düzenlemeler Konuşuldu

 
Sigorta Haftası’nın ilk etkinliği, 2. Ulusal Sigorta Sempozyumu oldu. TSB, TOBB ve Hazine işbirliği ile gerçekleştirilen Sigorta Sempozyumu’nda yeni kasko yasasıve trafik sigortası ile ilgili düzenlemeler ele alındı. “Motorlu Taşıt Sigortaları” konulu sempozyumun ilk gününde “Trafik Sigortasında Yeni Dönem” ve “Kasko Sigortasında Yeni Dönem” adlı iki oturum gerçekleşti.
 

Artan Sigorta Fiyatları için Sigorta Karşılaştırma Yapılmalı

 
Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Hazine Müsteşar Yardımcısı Burhanettin Aktaş, motorlu taşıt sigortalarının sigorta sektöründe %42 gibi bir orana sahip olduğunu, konu ile ilgili Güvence Hesabı, bilgi işlem altyapısı, serbest tarife, yeni kasko sistemi gibi pek çok düzenleme yapıldığını belirtti.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Son zamanlarda gündeme gelen kasko fiyatları ve trafik sigortası fiyatlarındaki artış ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Aktaş, piyasada 30’un üzerinde sigorta şirketi bulunduğunu, araç sahiplerinin kendilerine en uygun sigorta fiyatları ve seçenekleri için sigorta karşılaştırma yapmaları gerektiğini vurguladı.
 

Sigorta Bilinci Arttırılmalı

 
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken de Sigorta Haftası dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Türkiye’deki sigorta bilinci konusuna değinen Ülken, Türkiye’deki sigortalılık oranının dünyaya oranla oldukça az olduğunu belirtti. Avrupa’da kişi başına düşen ortalama sigorta primi üretiminin 1886 dolar olduğuna değinen Ülken, Türkiye’de bu rakamın sadece 136 dolar olduğunu belirtti.
 
Zorunlu deprem sigortası ve zorunlu trafik sigortası gibi uygulamalara rağmen Türkiye’de sigortalılık oranı dünya ortalamasının 5’te 1’ine denk geliyor. 16,5 milyon konutun bulunduğu Türkiye’de zorunlu deprem sigortası bulunan konut sayısı sadece 5 milyon. Trafik sigortası bulunmayan araç sayısı ise 4 milyondan fazla.
 
Sigorta bilincinin yaygınlaşmasına yönelik çalışmalar ile sigortalılık oranı da arttırılmaya çalışılıyor. Emniyet, geçtiğimiz ay trafik sigortası yaptırmayanlara uyarı göndererek zorunlu trafik sigortalarını yaptırmalarını belirtti. Ayrıca DASK ve NVİ işbirliği ile başlatılan DASK Adres Kodu uygulaması ile zorunlu deprem sigortasının yaygınlaşması hedefleniyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigorta sorgulama yaparak, sahip olduklarınızı korumak için yaptıracağınız sigorta ürünleri arasında sigorta fiyat karşılaştırması yapın, bütçenize en uygun sigorta ürününü kolayca seçin. www.sigortam.net adresi üzerinden 3 dakikada kasko sorgulama, sağlık sigortası sorgulama, trafik sigortası sorgulama yapın, tüm anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından sunulan tekliflere 3 dakikada ulaşın. 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan bilgi alarak dilediğiniz sigorta ürününü Sigortam.net avantajıyla alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL