Sigorta `Hayat Bilgisi’ Dersinde Anlatılacak

Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği, Hazine ve TOBB’un da katılımıyla kurulan ‘Sigortacılık Bilinçlendirme ve Tanıtım Strateji Komisyonu’ 2013 yılına kadar sürecek Stratejik Plan ile sigorta bilincinin artırılması için görev yapacak.
 
Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç, bu bilincin artırılması için öncelikle eğitime ağırlık vereceklerini ve ilköğretimde Hayat Bilgisi dersi içinde sigorta konusunun işleneceğini belirtirken, sanayicilerin bilinçlendirilmesi için de TOBB ile işbirliği yapacaklarını açıkladı.
 
Sigorta Bilinçlendirme ve Tanıtım Stareteji Komisyonu Başkanı Gamze Diler, sigortayı ‘iç huzura ödenen bir bedel” olarak tanımlayarak şöyle dedi: “Türkiye’de her 4 kişiden biri iç huzuruna sahip olmak için bir bedel ödüyor ve sigorta yaptırıyor. Bir sigorta poliçesine sahip olmayan geri kalan yüzde 75‘inin iç huzuruna ihtiyacı yok mu?” dedi.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL