444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta `Hayat Bilgisi' Dersinde Anlatılacak

07 Mart 2012
Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği, Hazine ve TOBB’un da katılımıyla kurulan ‘Sigortacılık Bilinçlendirme ve Tanıtım Strateji Komisyonu’ 2013 yılına kadar sürecek Stratejik Plan ile sigorta bilincinin artırılması için görev yapacak.
 
Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç, bu bilincin artırılması için öncelikle eğitime ağırlık vereceklerini ve ilköğretimde Hayat Bilgisi dersi içinde sigorta konusunun işleneceğini belirtirken, sanayicilerin bilinçlendirilmesi için de TOBB ile işbirliği yapacaklarını açıkladı.
 
Sigorta Bilinçlendirme ve Tanıtım Stareteji Komisyonu Başkanı Gamze Diler, sigortayı ‘iç huzura ödenen bir bedel” olarak tanımlayarak şöyle dedi: “Türkiye’de her 4 kişiden biri iç huzuruna sahip olmak için bir bedel ödüyor ve sigorta yaptırıyor. Bir sigorta poliçesine sahip olmayan geri kalan yüzde 75‘inin iç huzuruna ihtiyacı yok mu?” dedi.

Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.