Sigorta Sektöründe Parola 2023

Milliyet
 
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, sigortacılıkta kârlılığın sürdürülebilir olmasının önemine dikkat çekerek, sektörün dönemsel değil, orta ve uzun vadeli bir yapıya odaklanması gerektiğini söyledi. Sigorta şirketlerinin kasko konusunda, hasar yönetim sistemleriyle ilgili operasyonel çalışmalar içerisinde olduklarını belirten Ülken sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz de bu noktada, hasardaki bütün iş süreçlerimizi baştan sona gözden geçiriyoruz. Şu an bu konuda bir projemizi bitirmek ve uygulamaya sokmak üzereyiz. Bu projemizle bir taraftan hasar sürecini, sigortalımızla yakın bir temas içerisinde yürütürken, diğer taraftan iş süreçlerini ve ödeme sürelerini kısaltıp, müşteri memnuniyetini en üst seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz. Şu an projemizin testini yapıyoruz. Bu çalışmanın bizi özellikle kaskoda daha iyi yerlere götüreceğine inanıyorum. Sanırım sektörün de buna benzer çalışmaları var.”
 

Gelişme Sigortaya Yarayacak

 
Türk ekonomisinin büyük bir ivme kazandığını belirten Ülken, 2023 yılındaki planların şimdiden yapıldığını ve sigorta sektörünün de ona göre hareket ettiğini ifade etti. Ülken, nüfusun genç olması, özel araç sayısındaki artış, inşaat sektöründeki gelişim, konut satışındaki yükselme ve endüstrinin hızla büyümesinin, sigorta potansiyelinin iyi bir göstergesi olduğunu söyledi. Ülken, “Potansiyelin iyi değerlendirilmesi halinde şu an sektörde yaşanan sıkıntıların giderilebileceğini düşünüyorum. Günümüzde sektörde kârla ilgili bir sıkıntı var. Rekabetin fiyat üzerinden yapılması, sektördeki şirketlerin genel bir şikâyeti” dedi.
 

‘Bir Usta Bin Usta’ Büyüyecek

 

Anadolu Sigorta’nın üç yıldır sürdürmekte olduğu Bir Usta Bin Usta projesinden de söz eden Musa Ülken, bu projeyle kazandıkları Altın Sabre Ödülü’nün her Türk vatandaşını gururlandırması gerektiğini söyleyen Genel Müdür Musa Ülken, “Projemiz uluslararası bir ödül aldı. Biz bu ödülü Türk halkına hediye ediyoruz. Şirket olarak yerel değerlerimizi ileri kuşaklara aktaran bu projeye destek vermenin kıvancını yaşıyoruz. Projemizi sürdürüp daha da büyüteceğiz. Projemiz kapsamında her sene 5 el sanatı dalında toplam 100 kişiye ulaşıp 10 yılda 1.000 usta adayı yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL