444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Rehberi

Sigorta Rehberimiz ile kasko, zorunlu trafik, özel sağlık sigortası ve diğer sigortaların tüm avantajlarını öğrenebilirsiniz.

Kasko Sigortası Rehberi


Kasko Yaptırmanın Önemi Kış Aylarında Artıyor

09 Şubat 2017 Perşembe

Kasko yaptırmak yılın her döneminde sürücüler için oldukça kritik, ancak kış aylarında kasko poliçesinin önemi bir adım daha öne çıkıyor diyebiliriz.

Avantajlı Kasko Sigortası için Yol Haritası

09 Şubat 2017 Perşembe

Bütçeniz ve otomobiliniz için hem fiyat hem de teminat açısından avantajlı bir kasko sigortasına sahip olmanızı sağlayacak yol haritasını açıklıyoruz.

Aralık 2016'nın ÖTV Farksız Otomobil Kampanyaları

05 Aralık 2016 Pazartesi

Otomobil markaları ÖTV farksız Aralık ayına özel sıfır otomobil kampanyalarını açıkladı. 2016'nın son fırsatını kaçırmamak için bu kampanyalara göz atın.

Trafik Sigortası Rehberi


Sürücüler için Sigorta Bilgi Merkezi (SBM) ve SBM'den Trafik Sigortası Poliçe Sorgulama Rehberi

01 Ocak 2017 Pazar

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM), başta trafik sigortası sorgulama olmak üzere vatandaşlara poliçelerine online olarak ulaşarak, poliçe detaylarını kolayca öğrenme imkanı sunuyor.

Sürücülere 2017'de Uygulanacak Trafik Cezaları Belli Oldu

15 Aralık 2016 Perşembe

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren 2017 trafik cezaları belli oldu. 2017 yılında uygulanacak trafik cezası oranlarını sizler için derledik. 

Plaka ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

28 Mayıs 2016 Cumartesi

Araç sorgulama ve plaka sorgulama ile istediğiniz aracın tramer bilgilerine ve araç hasar kaydı geçmişine plaka sorgulama yöntemiyle ulaşabilirsiniz. 

Sağlık Sigortası Rehberi


Özel Sağlık Sigortasının 5 Önemli Faydası

20 Şubat 2017 Pazartesi

Risklerle dolu hayatta sağlığınızı korumak özel sağlık sigortası yaptırın, en kaliteli hizmeti en uyguna alarak hem kendinizi hem de bütçenizi koruyun.

Kazanılmış Haklarınızı Kaybetmeden Özel Sağlık Sigortası Poliçenizi Yenileyin

05 Aralık 2016 Pazartesi

Özel sağlık sigortası poliçenizi zamanında yenileyerek birçok farklı haktan yararlanabilir, poliçenizi çok daha avantajlı bir hale getirebilirsiniz.

Kış Aylarında Evde Spor Yaparak Fit Kalınabilir mi?

14 Kasım 2016 Pazartesi

Yaz boyunca verdiğiniz emeklerin boşa gitmesine izin vermeyin. Kış aylarında evde spor yaparak da formunuzu koruyabilirsiniz. 


Nisan 2016 Otomobil Satış İstatistikleri Açıklandı

04 Mayıs 2016 Çarşamba

ODD, Nisan 2016'daki otomobil satış istatistiklerini ve en çok satan markaların listesini açıkladı. İşte Nisan 2016'nın en fazla satan marka ve modeli.

Mart 2016'da En Fazla Satan Otomobil Markaları

13 Nisan 2016 Çarşamba

Mart 2016'da en fazla satan otomobil markalarının ve modellerinin listesi açıklandı. İşte en fazla satan otomobil markaları ve modelleri 

Otomobil Kampanyaları Nisan 2016

08 Nisan 2016 Cuma

Otomobil üreticilerinin Nisan 2016 kampanyalarını sizler için bir araya getirdik. Otomobil kampanyaları Nisan 2016 avantajları ile sizlerle. 


Hastalıklardan Korkuyoruz Fakat Önlem Almıyoruz

06 Mayıs 2016 Cuma

Aksigorta'nın yaptırdığı sağlık araştırması oldukça enteresan sonuçlar ortaya koydu. İşte Türk halkının en fazla çekindiği hastalıklar.

Mevsim Değişikliği Cildinizi Tehdit Ediyor! İlkbaharda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

14 Nisan 2016 Perşembe

Mevsimlerle beraber, cildimizin ihtiyaçları da değişiyor. İlkbahar için en iyi cilt bakım önerilerini sizler için derledik.  

Bebek ve Çocuklarda Diş Bakımı

11 Mart 2016 Cuma

Bebek ve çocuklardaki diş bakımı, ilerleyen yaşlarda sağlıklı bir diş ve diş etlerine sahip olmak için en önemli temellerin başında geliyor. 

Konut Sigortası Rehberi


Tatilde Hırsız Tehlikesine Karşı Konut Sigortası Güvencesi

19 Temmuz 2016 Salı

Tatil seyahatlerinizde "Evime hırsız girer mi?" diye düşünmeyin. Konut sigortası ile yuvanız ve eşyalarınız güvence altında. 

Konut Sigortası ile Eviniz ve Bütçeniz Güvende

24 Haziran 2016 Cuma

Konut sigortası avatantajlarından yararlanmaya hemen başlayın. Bütçeniz ve en önemli yaşam alanınız olan eviniz konut sigortası ile güvencede. 

Konut Satışları Mart 2016'da Yüzleri Güldürdü

25 Nisan 2016 Pazartesi

Konut satışları Mart 2016'da geçen yılın aynı dönemine göre %15.2 oranında artarak yüzleri güldürdü. İşte Mart ayının konut satış istatistikleri.


En Kolay DASK Hesaplama ile DASK Fiyatları Öğrenme

22 Temmuz 2016 Cuma

Konutunuz için en kolay DASK fiyatları öğrenme Sigortam.net'te. DASK formunu kolayca doldurun DASK hesaplama ile evinizin DASK fiyatını öğrenin. 

Türkiye’de DASK Oranı %40'ı Aştı

18 Nisan 2016 Pazartesi

İstatistiklere göre Türkiye'deki DASK sigortası bulunan konut sayısının oranı %40'ı aştı. İşte zorunlu deprem sigortası ile ilgili son istatistikler.

Deprem Anında Ne Yapacağınızı Biliyor musunuz?

12 Kasım 2015 Perşembe

Ülkemizin acı gerçeği deprem karşısında, gerekli önlemlerin alınmaması acı tabloların tekrar ortaya çıkma riskini arttırıyor. DASK ile konutunuzu güvence altına alın.

Yıllık Hayat Sigortası Rehberi


Kredi Çekerken Hayat Sigortası Yaptırmak Zorunlu mu?

25 Haziran 2015 Perşembe

Bankalara yapılan kredi başvurularında, müşterilerin karşısına çıkan bir diğer istek de bankanın kredi vermek için şart koştuğu hayat sigortasıdır.

Neden Hayat Sigortası Yaptırılmalıdır?

10 Aralık 2012 Pazartesi
Hayat sigortası, sigortalıya 1 yıl süre ile vefat ve sürekli hastalık riskleri karşısında teminat veren, hayatın birçok alanında güvence sağlayan bir sigorta türüdür.

Lehdar (Menfaatdar) Nedir?

10 Aralık 2012 Pazartesi

Yıllık hayat sigortalarında, sigortalının vefatı halinde sigorta tazminatını sigortacıdan isteme hakkına sahip olan kişi lehdar (menfaatdar) olarak adlandırılır. 

Seyahat Sigortası Rehberi


Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Durumlarda Devreye Girmektedir?

19 Temmuz 2016 Salı

Yurt dışı seyahat sağlık sigortası ile yurt dışı seyahatleriniz güvende. Peki yurt dışı seyahat sigortası poliçesi hangi durumlarda devreye girmektedir.

Türk Vatandaşlarından Vize İstemeyen Ülkeler Listesi 2016

25 Mart 2016 Cuma

Türk vatandaşlarından 2016 yılı itibari ile vize istemeyen ülkeler listesini derledik. İşte 2016'da vizesiz olarak seyahat edebileceğiniz ülkeler ve diğer şartları.

Seyahat Sigortası; Onsuz Evden Çıkmayın!

12 Ekim 2015 Pazartesi

Seyahatinizi huzurlu ve emniyette geçirmek istiyorsunuz. O zaman almanız gereken önlemleri baştan düşünün, seyahat sigortası yaptırın.

Bireysel Emeklilik Sistemi Rehberi


Online Olarak Devlet Katkısı Sorgulama Dönemi Başladı

09 Ağustos 2016 Salı

Bireysel emeklilik sisteminde katılımcıların birikimlerini ve devlet katkısı ile gelen kazançlarını daha rahat görebilmeleri için devlet katkısı sorgulama online olarak hizmete girdi. 

Zorunlu Bireysel Emeklilikte Bilinmesi Gereken 3 Şey

02 Ağustos 2016 Salı

Herkesin merakla beklediği zorunlu bireysel emeklilik nedir sorusunun yanıtını tüm ayrıntılarıyla bir araya getirdik. Sistemde ne kadar kesinti yapılacak, ne zaman çıkılacak?

Bireysel Emeklilik Büyümeye Devam Ediyor

29 Temmuz 2016 Cuma

Bireysel emeklilik sistemi ile ilgili yılın ilk 6 ayındaki sektör verilerini değerlendiren Anadolu Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü M.Uğur Erkan önemli açıklamalarda bulundu.