444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigortacılar Taksim'de Yürüyecek

18 Mayıs 2012
Milliyet
 
Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) ve Hazine’nin işbirliğiyle 2009-2013 yılları arasında sigorta bilincini artırmak için ‘Sigortacılık Bilinçlendirme ve Tanıtım Stratejisi Komisyonu’ kurulmuştu. Bu kapsamda etkinlikler düzenleyen Komisyon, bu yıl ‘sigorta haftası’nı 27 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında aktivitelerle kutlayacak.
 
27 Mayıs’ta saat 18.30’da Taksim Meydanı’nda buluşacak olan sigortacılar Galatasaray Lisesi’nin önünde jazz konseri dinleyecek. Yürüyüş için Valilik’ten izin alındığı belirtilirken, yürüşü İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği organize ediyor.
 

‘Amaç Algıyı Artırmak’

 
3 Haziran’a kadar çeşitli konferanslarla sektörün sorunları, tanıtımı ele alınırken, düzenlenen kısa film ve resim yarışmalarının ödülleri dağıtılacak. Ayrıca, Ortaköy ve Ataşehir’de de konserler yapılacak. TSRŞB’nin Basketbol Turnuvası’nın ödül töreni gerçekleştirilecek.
 
Ayrıca, Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) ‘günde 40 kuruş kumbarası’ adlı tanıtım kampanyasıyla Facebook ve Taksim’deki etkinliklerle 500 bin kişiye ulaşarak 500 bin adet sanal 40 kuruş toplamayı planlıyor. Kampanya ile 10 kişiye DASK poliçesi, 100 kişiye deprem çantası, 1.000 kişiye de 'günde 40 kuruş kumbarası’ hediye edilecek.
 
Sektör yetkililerinin verdiği bilgiye göre, ilki geçen yıl düzenlenen ‘sigorta haftası’nın amacı, sigorta algısı yaratmak, bu konuya dikkat çekerek bir bilinç oluşturmak.

Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.