Sigortacılar Taksim’de Yürüyecek

Milliyet
 
Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) ve Hazine’nin işbirliğiyle 2009-2013 yılları arasında sigorta bilincini artırmak için ‘Sigortacılık Bilinçlendirme ve Tanıtım Stratejisi Komisyonu’ kurulmuştu. Bu kapsamda etkinlikler düzenleyen Komisyon, bu yıl ‘sigorta haftası’nı 27 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında aktivitelerle kutlayacak.
 
27 Mayıs’ta saat 18.30’da Taksim Meydanı’nda buluşacak olan sigortacılar Galatasaray Lisesi’nin önünde jazz konseri dinleyecek. Yürüyüş için Valilik’ten izin alındığı belirtilirken, yürüşü İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği organize ediyor.
 

‘Amaç Algıyı Artırmak’

 
3 Haziran’a kadar çeşitli konferanslarla sektörün sorunları, tanıtımı ele alınırken, düzenlenen kısa film ve resim yarışmalarının ödülleri dağıtılacak. Ayrıca, Ortaköy ve Ataşehir’de de konserler yapılacak. TSRŞB’nin Basketbol Turnuvası’nın ödül töreni gerçekleştirilecek.
 
Ayrıca, Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) ‘günde 40 kuruş kumbarası’ adlı tanıtım kampanyasıyla Facebook ve Taksim’deki etkinliklerle 500 bin kişiye ulaşarak 500 bin adet sanal 40 kuruş toplamayı planlıyor. Kampanya ile 10 kişiye DASK poliçesi, 100 kişiye deprem çantası, 1.000 kişiye de 'günde 40 kuruş kumbarası’ hediye edilecek.
 
Sektör yetkililerinin verdiği bilgiye göre, ilki geçen yıl düzenlenen ‘sigorta haftası’nın amacı, sigorta algısı yaratmak, bu konuya dikkat çekerek bir bilinç oluşturmak.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL